Tel: 669-125-410

Świece rzeźbione

Rzeźbione Świece

Krok 1. Wszystko zaczyna się od produkcji prefabrykatów. Najczęściej używane do cięcia formy "gwiazdy", ponieważ praca na kształcie gwiazdy jest dużo łatwiejsza. Ale jest możliwe, aby wyciąć świece z formy "kulki" , "piramidy", a nawet "Pryzmat". Do wytwarzania trzonów za wykorzystuje się wysokiej czystości parafinę n-2, z dodatkiem 10% stearyny.

Krok 2. Świece wytwarza sie w specjalnych urządzeniach do topienia parafiny zabarwionej na różne kolory.Zdjęcie przedstawia mini-zestaw urządzeń "hobby", jego wymiary pozwalają na stworzenie małych świec do 15 cm wysokości. Taki sprzęt jest idealny do użytku domowego,  nie zajmuje dużo miejsca. Dla biznesu lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z urządzeń o większych rozmiarach (zestaw "standard").

Krok 3. Namaczanie trzpinia w kolorowej parafinie. Każdą świecę namacza się  20-30 razy, w zależności od wielkości świecy. Kolejność i liczba kolorów dobierana jest według upodobań osoby wykonującej świecę  i jej twórczej wyobraźni.

Etap 4: Wycinamy wokól knota kółko żeby stopiona parafina nie ściekała.

Krok 5: Teraz, kiedy uzyskamy porządaną wielkość i grubość świecy, mamy  ok  15 minut czasu na wykonanie naszej świecy. Parafina po tym czasie twardnieje i nacinanie oraz próba wyginania po tym czasie może skończyć sie pękaniem i kruszeniem nadciętych elementów.

Krok 6. Jeśli świeca jest gotowa, zanurzamy ją w specjalnym nabłyszczaczu.

Świece rzeźbione - unikalne, każda jest wyjątkowa. Nie można mieć takich samych świec, ponieważ każda jest wykonywana ręcznie w szczególny sposób i nie da się odtworzyć dwóch idealnie takich samych świec. Ta cecha wyróżnia te świece od innych, tradycyjnych które odlewa się gotowe w formach . Jest to bardzo interesujące i ekscytujące zajęcie.

Licznik odwiedzin: 124490
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy