Tel: 669-125-410

Świece Lodowe

Lodowe świece

Dla ażurowych świec potrzebujemy następujące materiały: parafinę, knot, barwniki, lód, kształt świec, 2 garnki (jeden większy i jeden mniejszy).

 

Krok 1. Stopiona masa świec. Parafina powinna topić się w łaźni wodnej o niskiej temperaturze tak, że nie przegrzewa się. Woda nie powinna wrzeć. Możesz użyć termometru.Temperatura wosku powinna wynosić około 75 °. Możesz zrobić czystą parafinę albo można dodać 10-20% stearyny. Stearyna nadaje świecy twardości, świeca nie boi się ognia i nie odkształca się (szczególnie w przypadku cienkich świec), jak również mniej "płacze" podczas spalania.

Krok 2.Podczas topnienia wosku, przygotować formę. Żeby świeca wyszła łatwo z formy należy wysmarować formę olejem, można na około 20 minut formę umieścić w zamrażarce. W formie ustawić  knota. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni knot. Jeśli płomień świecy pali się zbyt mocno, knot jest za gruby i nie miał czasu spalić parafiny.  Jeżeli natomiast świecapali się  "duszącym" płomieniem, czyli w parafinie stopniowo zanika, knot jest zbyt cienki. WAŻNE: w świecach ażurowych knot zanurzyć wcześniej w wosku żeby nie zamoknął od lodu.

Krok 3. Gdy wosk się roztopi oznacza to, że nadszedł czas, aby dodać barwnik. Jeśli korzystasz z naszych barwników, wystarczy tylko 2-3 g na 1 kg wosku. Jeśli chcesz, możesz dodać zapach do świec do roztopionej parafiny, dodać kilka kropli olejku aromatycznego.

Krok 4.Dodawanie lodu. Dodanie lodu powoduje to, że możemy uzyskać delikatne, ażurowe świece. Kształt i wielkość otworów są zależne od wielkości lodu, który wsypiemy do formy. Lód może być wypełniony w całości, i może być skruszony  w blenderze.

Krok 5. Napełnianie formy ciekła parafiną. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż świeca stwardnieje. Świeca ta zamarza dość szybko. Jeśli powstanie krater wokól knota może dolać parafiny lub wyrównać nierówności na gorącej powierzchni. Inna opcja: można wyeliminować lej suszarką. Metoda ta jest odpowiednia dla małych i grubych świec. Gorące powietrze podgrzewa wierzchnią warstwę wosku. Następnie należy  wygładzić powierzchnię. Powinno to być zrobione przed wyciągnięciem świecy z formy.

Krok 6. Wyciąganie świecy  z formy. Ze względu na lód świeca wychodzi  łatwo z formy, tak, że można to zrobić bez zamrażarki i bez smarowania formy olejem. Należypoczekać, aż świeca wyschnie z  wody. Następnie można ozdobić świecę do woli: dodać koraliki, wstążki i ozdoby.

PS: Delikatna Świeca ze względu na otwory dośc szybko się spala. Nie zapomnij o bezpieczeństwie pożarowym, nie zostawiaj palących się świec bez nadzoru.

 

Licznik odwiedzin: 124494
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy