Tel: 669-125-410

Świece Malowane

Świeca Decoupage

Do świecy decoupage potrzebujemy następujące materiały: wosk, knot, forma do świec, serwetka, łyżka, świeca, 2 garnki (jeden większy i jeden mniejszy) .

 

Krok 1.  Parafina powinna topić się w łaźni wodnej o niskiej temperaturze tak, żeby  nie przegrzewała się. Woda nie powinna wrzeć. Możesz użyć termometru.Temperatura wosku powinna wynosić około 75 °. Możesz zrobić świece z czystej parafiny, albo można dodać 10-20% stearyny. Świeca ze stearyną daje twardość, świeca „nie boi się ognia” i nie odkształca się (szczególnie w przypadku cienkich świec), jak również mniej "płacze" podczas spalania.

Krok 2. Gdy wosk topi się, przygotować formę. Żeby świeca łatwo wyszła z formy, forma musi być posmarowana olejem.  W formie umieszczamy knota. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni knot. Jeśli płomienie świec pali się zbyt mocno,  knot jest za gruby i nie miał czasu, aby się  spalić, a jeśli świeca się  "dusi", czyli w parafinie stopniowo zanika, więc knot jest zbyt cienki.

Krok 3. Dodaj barwników i substancji zapachowych. Gdy wosk prawie się  topi, nadszedł czas, aby dodać barwnik. Jeśli korzystasz z naszych barwników, wystarczy tylko 2-3 g na 1 kg wosku. Jeśli chcesz, możesz dodać do  niego zapach,do parafiny dodać kilka kropli olejku aromatycznego.

Krok 4: Napełnić ciekła parafiną formę świecy którą chcemy uzyskać . Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż świeca stwardnieje. Pośpiech i chłodzenie  w lodówce  może prowadzić do tworzenia wgłębień w świecy. Najlepiej zalać świece w temperaturze pokojowej. Jeśli wokół knota zrobi sie „krater”, można dolać ciekłej parafiny lub wyrównać powierzchnię jak jest jeszcze gorąca. Inna opcja: można wyeliminować wgłębienie suszarką. Metoda ta jest odpowiednia dla małych i grubych świec. Gorące powietrze podtapia wierzchnią warstwę wosku i należy wygładzić powierzchnię. Powinno to być zrobione przed wyciągnięciem świecy z  formy.

Krok 5. Wyjmujemy  świecę z formy. Jeśli nie smarowałeś  formy przed wlaniem oleju parafinowego, to możesz mieć problemy z usunięciem go z formy. W takiej sytuacji włóż świecę na 20 minut do  zamrażarki i świeca łatwo "wyskoczy" z formy.

Krok 6. Ozdabianie świecy. Decoupage może być wykonany w całości, tj pełne pokrycie świecy albo  może być fragment wyciętego wzoru z serwetki. Musimy wziąść tylko wierzchnią warstwę serwetki, pozostałe (białe) warstwy powinny być oddzielone.  Podgrzać łyżkę na palniku gazowym lub nad płonącą świeczką. Owinąć świeczkę serwetką a następnie ogrzaną łyżką dociskać serwetkę do świeczki tak aby nadtopiona parafina przyłapała serwetkę. Oklejoną świeczkę można ozdabiać  do woli: dodać koraliki, wstążki i ozdoby. Na koniec można osobić swoją  świece specjalnym markerem do  świec.

 

PS Nie zapomnij o bezpieczeństwie pożarowym. Decoupage nadaje się tylko do grubych świec żeby płomień rozprzestrzeniał się po całej powierzchni serwetki. Nie pozostawiać palących się świec bez nadzoru.

Licznik odwiedzin: 124491
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy